Bolesť lakťa: Prejavy, príčiny a liečba

Mnohí športovci alebo manuálne pracujúci pociťujú bolesť na vnútornej strane lakťa. Ak sa to stane raz za niekoľko rokov, nemusíte sa obávať. Ale čo ak ide o trvalý stav, ktorý výrazne narúša kvalitu vášho každodenného života?

Bolesť lakťa zvyčajne znamená, že sa niečo stalo s kĺbom alebo väzmi. To nie je dobrá správa, pretože kĺby na rukách potrebujeme na každodennú prácu. Aj keď ide len o písanie na klávesnici počítača.

najsilnejsia klbova vyziva - porovnanie

🏆 Porovnanie: TOP 10 kĺbových preparátov

 • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu ku kĺbom, kostiam a chrupavkám
 • aká kĺbová výživa je vhodná pre športovcov, seniorov a ťažké pracujúci
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024

Príčiny bolesti sa však podobne ako pri iných kĺboch nedajú zovšeobecniť. Na vine môže byť viacero faktorov. Preto môže bolesť lakťa v noci znamenať niečo iné ako bolesť lakťa počas pohybu.

Čo by ste mali vedieť o bolesti lakťa? Na to sa pozrieme nižšie.

Ako sa prejavuje bolesť lakťa?

Bolesť lakťa môže byť spôsobená jediným zranením, ktoré sa vám stane v rámci nehody. Nemusí ísť o skutočnú zlomeninu, ale problémy môže spôsobiť nesprávne nastavenie lakťa z jeho prirodzenej polohy.

Medzi bežné prejavy bolesti lakťa patria:

 • Obmedzenie pohybu
 • Bolesť
 • Opuchy
 • Citlivosť na dotyk
 • Teplá pokožka
bolesť lakťa prejavy příčiny

Najčastejšie príčiny

Bursitida lokte

Ak vynecháme vyššie uvedené príčiny, ďalším problémom, ktorý môže byť zodpovedný za bolesť lakťa, je burzitída lakťa. Burzitída je pojem, ktorý označuje zápal teakálneho vaku, ktorý je prirodzenou súčasťou každého kĺbu. Tento stav vzniká po opakovaní určitého pohybu stále dokola. Vyskytuje sa aj pri infekcii. Našťastie burzitída nie je trvalý stav; jednoduchou liečbou sa vyrieši v priebehu niekoľkých týždňov.

Tenisový lakeť

Športoví nadšenci majú skúsenosti so zápalom lakťa, ktorý sa nazýva tenisový lakeť. Tento stav vzniká po poškodení šliach lakťa určitým pohybom. Tenisový (a dokonca aj golfový) lakeť sa prekvapivo nemusí vyskytovať len u športovcov. Týmito stavmi môžu trpieť aj fyzicky pracujúci ľudia.

Artróza lakťa

Môžete tiež trpieť artrózou lakťového kĺbu, pri ktorej sa chrupavka v lakťovom kĺbe stenčuje. Existuje aj reumatoidná artritída lakťa, ktorá je zvyčajne spôsobená poruchou imunitného systému, ktorý potom napáda vlastné tkanivá. Ani jedno z týchto ochorení sa v súčasnosti nedá vyliečiť.

čo pomáha na bolesť laktu v noci

Ako liečiť lakeť?

Ak ste si spôsobili nehodu alebo sa u vás náhle objavila naozaj silná bolesť lakťa neznámeho pôvodu, mali by ste ísť k lekárovi na dôkladné vyšetrenie. Ak však viete, že máte tenisový lakeť, alebo je váš lakeť citlivý na nadmerné používanie, môžete si pomôcť sami.

Môžete vyskúšať:

Kĺbová výživa

Pri bolestiach lakťa pomáha aj dlhodobé užívanie kvalitnej kĺbovej výživy. Kĺbová výživa, ktorá obsahuje vitamín C, kolagén typu I a II, MSM, chondroitín, glukozamín a ďalšie zložky, má schopnosť dodávať kĺbom to, čo prirodzene potrebujú.

Kĺbovú výživu však musíte užívať aspoň niekoľko mesiacov, kým sa jej účinok na organizmus dostatočne prejaví.

najsilnejsia klbova vyziva - porovnanie

🏆 Porovnanie: TOP 10 kĺbových preparátov

 • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu ku kĺbom, kostiam a chrupavkám
 • aká kĺbová výživa je vhodná pre športovcov, seniorov a ťažké pracujúci
 • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
 • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024

Vložiť komentár