Kadidlovník (Boswellia serrata): Poznáte účinky na kĺby?

V predchádzajúcich článkoch ste sa dozvedeli, že kvalitná kĺbová výživa by mala obsahovať napríklad kolagén a vitamín C. Máte tiež celkom dobrú predstavu o tom, na čo sú dôležité glukozamín a chondroitín. Čo však zvedie takýto kadidlovník? A z akého dôvodu sa čoraz častejšie pridáva do kĺbových prípravkov? Ak sa o tom chcete dozvedieť viac, v tom prípade by ste mali pokračovať v čítaní nášho dnešného článku.

Rastlinná ríša je veľmi rozmanitá. Ak sa pozrieme okolo seba, v parku alebo v lese, nájdeme bylinky, ktoré sa používajú pri prechladnutí, na podporu rastu vlasov alebo na podporu plodnosti a potencie.

najsilnejsia klbova vyziva - porovnanie

🏆 Porovnanie: TOP 10 kĺbových preparátov

  • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu ku kĺbom, kostiam a chrupavkám
  • aká kĺbová výživa je vhodná pre športovcov, seniorov a ťažké pracujúci
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024

Pokiaľ ide o podporu zdravia pohybového aparátu, najčastejšie sme zvyknutí, že bylinky sa používajú najmä ako mazadlo alebo komplex, ktorý sa pridáva do relaxačného kúpeľa po fyzickej námahe. (K obľúbeným prostriedkom patrí arnika, mäta, konope, pagaštan konský a iné.)

Jedna bylina sa však v poslednom čase pomerne často objavuje na etiketách výrobkov na podporu normálneho zdravia kĺbov. Je ňou (pre mnohých málo známa) boswellia.

Keďže určite nie je na škodu dozvedieť sa niečo viac o pozitívnych účinkoch jednotlivých zložiek, dnes sa bližšie pozrieme na to, prečo by ste mali dať kadidlovníku šancu vo svojom životnom štýle.

Čo je to Kadidlovník pílovitý?

Kadidlovník pílovitý alebo boswellia serrata je vzácny strom/krík, ktorý dosahuje výšku 2-8 m. Jej domovom je najmä India a Afrika. Zaujímavosťou je, že jedným z produktov tohto stromu je kadidlo, ktoré sa v mnohých krajinách používa pri náboženských rituáloch. Získaný olej sa môže používať aj na aromaterapeutické účely. V súčasnosti sa používa v tradičnej ľudovej medicíne aj vo voľnopredajných výživových doplnkoch, často tých, ktoré podporujú normálne zdravie pohybového aparátu.

kadidlovník účinky

Najlepšie účinky boswellie

Kadidlovník pílovitý má široké využitie. Začína sa napríklad spájať s možným použitím pri astme, ktorá ľuďom často spôsobuje ťažkosti s dýchaním. V štúdii z roku 2015, ktorá trvala niekoľko týždňov, sa sledovala frekvencia používania inhalátora u ľudí s miernou a stredne ťažkou astmou. Ľudia, ktorí užívali boswéliu, po nej siahali približne o polovicu menej často.

Kadidlovník sa v niektorých prípadoch spája aj so zmiernením tráviacich problémov spojených so zápalovými ochoreniami čriev. V neposlednom rade môže mať aj pozitívny vplyv na podporu normálnej hladiny cholesterolu, ktorá môže mať negatívny vplyv na vznik kardiovaskulárnych ochorení.

Kĺby a pohybový aparát

Avšak práve v súvislosti s podporou zdravia pohybového aparátu nám kadidlovník môže ponúknuť najlepšie účinky. Keďže sa mu pripisujú protizápalové účinky, môže znížiť riziko zápalu kĺbov, ktorý môže spôsobiť opuch, bolesť a zníženú pohyblivosť.

Kadidlovník môže priniesť úľavu aj ľuďom trpiacim nevyliečiteľnou artritídou, ktorá je spojená s postupnou stratou chrupavky.

boswellia kĺby účinky

Ako kadidlovník užívať?

Boswelliu môžete užívať a používať rôznymi spôsobmi, ale najlepšie je, samozrejme, neexperimentovať a siahnuť po kvalitnej kĺbovej výžive, ktorá ho kombinuje s ďalšími dôležitými látkami, ktoré sú nevyhnutné pre normálny stav kostí, svalov, šliach, kĺbov a chrupaviek.

Okrem boswellie sa snažte hľadať:

A ďalšie.

Majte tiež na pamäti, že kĺbová výživa by sa mala užívať aspoň niekoľko mesiacov, pretože niektoré látky môžu mať pomalý nástup účinku (glukozamín, chondroitín…). Po ich vysadení však ich účinok ešte nejaký čas pretrváva.

Kĺbová výživa vás tiež nevylieči z chronických ochorení pohybového aparátu, ale môže vám pomôcť zlepšiť kvalitu života.

najsilnejsia klbova vyziva - porovnanie

🏆 Porovnanie: TOP 10 kĺbových preparátov

  • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu ku kĺbom, kostiam a chrupavkám
  • aká kĺbová výživa je vhodná pre športovcov, seniorov a ťažké pracujúci
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024

Vložiť komentár