Pomôžu vitamíny a bylinky na kĺby?

Bolia vás často kĺby a nemôžete sa hýbať tak dobre ako predtým? Alebo trpíte opuchmi a postupným úbytkom kostnej hmoty? Potom sú to problémy, ktoré je určite dôležité brať vážne. Súčasťou vášho dlhodobého plánu môže byť nielen pravidelnejšia návšteva lekára a zmena životného štýlu, ale aj užívanie vitamínov a byliniek pre váš pohybový aparát. Ktorým z nich by ste však mali venovať zvýšenú pozornosť?

Aj najlepšie namazané prevody stroja sa môžu kedykoľvek zadrieť. Nečistoty sa môžu dostať dovnútra a stať sa mechanickou prekážkou. Môže sa však tiež postupne vychyľovať z rovnováhy, takže kolesá sa o seba obrusujú silnejšie, než bolo pôvodne zamýšľané. V neposlednom rade netreba zabúdať, že aby všetko fungovalo ako hodinky, mechanizmus sa musí pravidelne mazať vhodným druhom maziva.

najsilnejsia klbova vyziva - porovnanie

🏆 Porovnanie: TOP 10 kĺbových preparátov

  • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu ku kĺbom, kostiam a chrupavkám
  • aká kĺbová výživa je vhodná pre športovcov, seniorov a ťažké pracujúci
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024

Podobnú analógiu možno použiť na opis kĺbov a pohybového aparátu. Kĺby sa musia pravidelne premazávať kĺbovou tekutinou, čo sa deje počas aktívneho pohybu. V dôsledku rôznych ochorení a úrazov sa potom kĺby môžu zaseknúť, zapáliť, byť bolestivé a mať zhoršenú pohyblivosť.

Hoci môže trvať určitý čas, kým sa dosiahne prijateľná úľava, dnes sa spoločne pozrieme na to, aké prírodné prostriedky možno použiť na kĺby.

vitamíny na kĺby

Najlepšie vitamíny na kĺby

Pripomeňme si, že ak kĺby nefungujú správne a vzniká v nich zápal, môže to prispieť k bolesti, zhoršenej pohyblivosti a ďalším problémom, ktoré bránia vykonávaniu bežných činností. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité, aby ste v strave mali dostatok antioxidantov, ktoré podporujú telo v boji proti nezvaným návštevníkom.

Niektoré vitamíny sú okrem iného dôležité pre normálnu tvorbu kolagénu v chrupavke, ktorý absorbuje nárazy počas pohybu. Iné vitamíny zasa podporujú normálny stav kostnej hmoty. To ocenia najmä ženy po menopauze, ktoré majú často problémy s rednutím kostí.

Medzi najlepšie vitamíny, ktoré môžete svojim kĺbom v tomto smere dodať, patria:

Nezabúdajte tiež na to, že aby mali kosti všetko, čo potrebujú, vitamín D a vitamín K by sa mali dopĺňať vápnikom. Vitamín C by sa potom mal spájať aj so spomínaným kvalitným kolagénom.

Najlepšie bylinky na kĺby

Určite by ste nemali ignorovať bylinky na kĺby, pretože môžu poskytnúť vítanú úľavu od bolesti pohybového aparátu. Niektoré z nich možno užívať vnútorne, iné sú súčasťou rôznych mastí, ktoré sa aplikujú na bolestivé miesto.

Pokiaľ ide o vnútorné použitie, môžete vyskúšať kadidlovník pílovitý, ktorého popularita v posledných rokoch rastie. Ide o rastlinu, ktorá pochádza z Indie a obsahuje látky, ktoré môžu podporiť boj organizmu proti zápalom.

Keď sa pozrieme na bylinky, ktoré sú vhodné na vonkajšie použitie (napríklad vo forme mastí), môžete vyskúšať konopnú masť a pagaštan konský, ktorý sa tiež pridáva do širokej škály rôznych prípravkov.

bylinky na kĺby

Aké ďalšie látky sú potrebné?

Okrem vitamínu D3, vitamínu K2, bobúľ borievky a vitamínu C váš pohybový aparát ocení pravidelný prísun ďalších látok, ktoré môžu poskytnúť komplexnejšiu starostlivosť o pohybový aparát.

Z týchto látok môžeme vymenovať:

Z tohto dôvodu hľadajte všetky tieto látky v zložení kvalitnej kĺbovej výživy, ktorá je vhodná nielen pre starších ľudí, ale aj pre športovcov a fyzicky pracujúcich jedincov, ktorí majú záujem viac sa starať o svoje telo.

Nezabudnite tiež, že zdravé kĺby a kosti si vyžadujú pravidelný pohyb. Nemusí ísť len o prekonávanie rekordov alebo cvičenie v posilňovni. V každom veku je rýchla prechádzka pre telo prospešná. Keďže telo počas nej nemusí znášať agresívne nárazy, chôdza je oveľa šetrnejšia ako beh.

Pre ľudí s pohybovými problémami môže byť vhodnou voľbou aj plávanie, ktoré ich tiež udrží v hravej kondícii. Dodržiavaním týchto tipov na podporu dlhodobého užívania kvalitnej kĺbovej výživy teda urobíte pre seba to najlepšie.

najsilnejsia klbova vyziva - porovnanie

🏆 Porovnanie: TOP 10 kĺbových preparátov

  • účinnosť jednotlivých prípravkov vo vzťahu ku kĺbom, kostiam a chrupavkám
  • aká kĺbová výživa je vhodná pre športovcov, seniorov a ťažké pracujúci
  • skúsenosti a spokojnosť s užívaním u ostatných ľudí
  • porovnanie cien za dennú dávku

naposledy aktualizované 06/2024

Vložiť komentár